W ramach stałej obsługi prawnej dla firm przedsiębiorca może uzyskać pełne wsparcie związane z prowadzeniem działalności – bez potrzeby zatrudniania prawnika na etat, co wiązałoby się z wysokimi kosztami. Stała obsługa prawna jest jednym z najistotniejszych elementów funkcjonowania każdej firmy. Żeby biznes mógł się rozwijać, przedsiębiorca musi być na bieżąco z nowymi regulacjami prawnymi. Dużo łatwiej jest sprostać wyzwaniom związanym z prowadzeniem własnej firmy, gdy można liczyć na szybką pomoc ekspertów. Podejmowanie decyzji biznesowych musi opierać się na przepisach prawa, bowiem ich nieprzestrzeganie lub nieprawidłowa interpretacja może doprowadzić do poważnych problemów.

Spis treści
Na czym to polega?
Do kogo się zgłosić?
Co jeszcze obejmuje usługa?
Korzyści

Czym jest stała obsługa prawna firm?

Stała obsługa prawna to nawiązanie przez firmę stałej współpracy z kancelarią prawną, która zadba o wszelkie sprawy prawne danego przedsiębiorstwa. Obsługa prawna firm polega na bieżącym doradztwie prawnym oraz przygotowywaniu opinii prawnych dla przedsiębiorstwa, a także sporządzaniu pism wymagających argumentacji prawnej (np. pism przedprocesowych i procesowych). Firma, która zdecyduje się na stałą obsługę prawną, ma również zagwarantowaną reprezentację w sądzie przez doświadczonego prawnika.
Przedsiębiorcy, którzy korzystają ze stałej obsługi prawnej, mogą też liczyć na bieżące konsultacje w spawie umów i wewnętrznych przepisów firmowych (regulaminy, instrukcje itp.).

Mężczyzna doradza firmie

Stała obsługa prawna firm w Legnicy – do kogo się zgłosić?

W Legnicy stałą obsługę prawną dla firm ma w ofercie kancelaria prawna i mediacyjna doradcy prawnego Mariusza Sowińskiego, który zapewnia profesjonalne doradztwo w sprawie zawierania umów oraz w zakresie rozwiązań optymalizujących, m.in. związanych z kosztami ponoszonymi w związku z opłacaniem ubezpieczeń społecznych. Kancelaria prawna Mariusza Sowińskiego zapewnia kompleksowe wsparcie merytoryczne dla przedsiębiorców. Firmy korzystające z usługi stałej obsługi prawnej mają zapewnione reprezentowanie w trakcie postępowań wyjaśniających i kontroli prowadzonych przez ZUS.

W ramach współpracy każdy przedsiębiorca może zdecydować się na przeprowadzenie w firmie profesjonalnego audytu, który jest tożsamy z tym, co sprawdzają inspektorzy kontroli ZUS. Doradca prawny Mariusz Sowiński przeprowadzi szczegółową analizę dokumentacji firmowej. W razie kontroli z ZUS będzie nadzorował jej przebieg oraz jeśli zajdzie taka potrzeba – sporządzi zastrzeżenia do protokołów kontroli lub napisze odwołanie od decyzji ZUS.

Jeśli mają Państwo pytania, proszę o kontakt ze mną.

Co jeszcze obejmuje stała obsługa prawna?

W ramach stałej obsługi prawnej przedsiębiorca może zdecydować się na skorzystanie z dodatkowych usług, jak np. przeprowadzenie przez doradcę prawnego mediacji z zakresu spraw cywilnych, gospodarczych i pracowniczych. W kancelarii prawnej Mariusza Sowińskiego można też uzyskać pomoc prawną z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Zakres obsługi prawnej jest indywidualnie ustalany z każdym przedsiębiorcą.

Ze stałej obsługi prawnej mogą skorzystać zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duże spółki. Kancelaria prawna Mariusza Sowińskiego w ramach stałej obsługi prawnej prowadzi zarówno działania prewencyjne, jak również pomaga firmom, które zmagają się z trudnościami.

Pomoc prawna dla przedsiębiorców – korzyści

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na skorzystanie ze stałej obsługi prawnej zyskuje wiele korzyści dla swojej firmy. Przede wszystkim przedsiębiorca zyskuje spokój i pewność, że jego sprawy poprowadzi profesjonalista, który ma bogate doświadczenie. Możliwość posiadania błędów w dokumentacji firmowej zostaje ograniczona do minimum, a co za tym idzie – wszelkie kontrole przebiegają bezproblemowo. Jeśli podczas kontroli kontroler popełni błąd formalny, doświadczony prawnik natychmiast zauważy ten błąd i wykorzysta go na korzyść swojego klienta. Korzystanie ze stałej obsługi prawnej pozwala przedsiębiorcy skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu firmy, bez konieczności borykania się z biurokracją urzędniczą.

Jestem prawnikiem, doradcą prawnym, mediatorem. W latach 2000 – 2015 pracowałem jako inspektor kontroli ZUS w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy. Prowadziłem kontrole o największym stopniu skomplikowania. W latach 2012 – 2015 byłem zastępcą naczelnika Wydziału Kontroli Płatników Składek. Obecnie wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie doradzając osobom indywidualnym i podmiotom gospodarczym w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Skontaktuj się ze mną

error

Podziel się ze światem

Facebook
Facebook
Visit Us
Instagram